Aktualności

Poznań, 01.12.2018 r.

Zapraszamy wszystkich na wystawę obrazów "Podniebne Klimaty" połączonej z ich sprzedażą oraz artystycznych pomysłów Bożonarodzeniowych wykonanych przez artystów z chorobą Parkinsona.

OTWARCIE WYSTAWY w niedzielę 2 grudnia o godzinie 9:00.

Uroczyste spotkanie z artystkami o godzinie 11:00.

MIEJSCE: Kawiarenka przy Parafii św. Karola Boromeusza na 1. piętrze
os. Pod Lipami 100

WSTĘP WOLNY, kawa ciasteczko

Poznań, 17.01.2017 r.

Koleżanki i Koledzy

Zarząd Wielkopolskiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona serdecznie zaprasza na spotkanie opłatkowo-noworoczne, które odbędzie się 3.02.2017 r. o godz. 15:00 w Domu Tramwajarza w Poznaniu ul. Słowackiego 16/21.

Informujemy, że w każdy piątek o godz. 11:00 w Domu Tramwajarza odbywają się zajęcia z tańca terapeutycznego dla naszych podopiecznych wraz z opiekunami. Zajęcia są finansowane przez nasze Stowarzyszenie, dlatego zależy nam na jak największej frekwencji tym bardziej, że rehabilitacja ruchowa jestnważnym elementem codziennego życia chorych na Parkinsona. Jednorazowo w dniu 3.02.2017 r. zajęcia z tańca terapeutycznego odbędą się przed naszym spotkaniem o godz. 14:00.

Koniec roku mamy już za sobą więc przychodzi czas na rozliczanie się z Urzędem Skarbowym i dlatego bardzo prosimy, abyście nie zapomnieli o nas i swój 1% podatku przekazali na Fundację „Żyć z Chorobą Parkinsona” w Warszawie, KRS 0000221902 ze szczególnym przeznaczeniem na Wielkopolskie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona.

Pieniądze te możemy przeznaczyć na rehabilitację tańcem, wycieczkę oraz planowanym na wiosnę wspólnym wyjściem do Palmiarni Poznańskiej, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy za okazanie nam swojego serca.Poznań, 28.11.2016 r.

Koleżanki i Koledzy

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z lekarzami: neurolog dr Florczak-Wyspiańska i psycholog mgr Ewa Laskowska, które odbędzie się 02.12.2016r. o godz. 15.30 w Domu Tramwajarza w Poznaniu przy ul. Słowackiego 19/21. Jeśli macie nurtujące Was pytania czy problemy związane z chorobą Parkinsona, na które chcielibyście znać odpowiedź to zapraszam do wspólnej dyskusji. Chcielibyśmy przypomnieć, że w każdy piątek o godz. 11,15 w Domu Tramwajarza odbywają się zajęcia z tańca terapeutycznego prowadzone przez Panią Aleksandrę Król, na które serdecznie zapraszam chętne osoby, również z opiekunem. Zajęcia są bezpłatne dla wszystkich uczestników, koszty pokrywa Stowarzyszenie. Informujemy, że zwróciła się do nas refleksolog Pani Ewa Stasik, która przeprowadziła z nami godzinę zajęć rehabilitacyjnych z pierścieniami SMOVEY i jeśli wszystko się uda załatwić, będziemy objęci projektem tzn. będą cykliczne zajęcia dla wszystkich zainteresowanych bezpłatnie. Szczegóły przekażę wszystkim zainteresowanym telefonicznie, jak tylko będziemy znali czas i miejsce tych zajęć.Poznań, 02.08.2016 r.

Szanowne Koleżanki i Koledzy

Z wielką przyjemnością zapraszamy naszych członków i ich opiekunów na kolejną naszą wspólną wycieczkę do Kiekrza na „żagle dla wszystkich”. Wycieczka odbędzie się 3.09.2016 r. jak zwykle zbiórka odbędzie się przy Starym Zoo na ul. Gajowej w Poznaniu o godz. 10:00.

W ramach wycieczki mamy zapewnione rejsy po jeziorze Kierskim dużym jachtem pod opieką wykwalifikowanej kadry żeglarskiej, następnie pieczenie kiełbasek i wspólny posiłek oraz kawa i herbatka z ciastem pieczonym przez nasze koleżanki. Pobyt nad jeziorem przewidujemy do godz. ok. 15:30. Wszystkich zainteresowanych uprzejmie proszę o zgłaszanie uczestnictwa pod nr telefonu 505 108 385 Wanda Czyżniewska.

Jako stowarzyszenie mamy w planach następny cykl tańca terapeutycznego i jeśli nasze rozmowy z instruktorką Panią Aleksandrą Król się powiodą i będziemy mogli finansować to przedsięwzięcie ze środków stowarzyszenia to zajęcia planujemy wstępnie na październik 2016 r. Jednocześnie zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w projekcie Pani Aleksandry Król „tańczyć może każdy” który odbędzie się w Domu Tramwajarza na początku września 2016 r. i potrwa 2 dni. Spotkają się tam osoby młodsze i starsze, zdrowe i niepełnosprawne, które pokażą że można bawić się tańcem i wcale nie trzeba być zawodowym tancerzem. O dokładnej dacie i godzinach poinformujemy osoby zainteresowane telefonicznie.

Aby stowarzyszenie prężniej działało i mogło zdobywać środki na różne i ciekawe akcje, musimy mieć w naszych szeregach osoby, które chcą się zaangażować w działanie, zależy nam przede wszystkim na osobach zdrowych czy młodych, które nie mają ograniczeń związanych z chorobą Parkinsona. Jeśli znacie Państwo takie osoby i chciałyby podjąć wyzwanie bardzo proszę o kontakt telefoniczny pod nr 505 108 385 Wanda Czyżniewska.Poznań, 28.06.2016 r.

W okresie lipiec - sierpień 2016 mamy przerwę urlopową w dyżurach.


Od 18 maja mamy nowy zarząd :

Prezes Zarządu - Wanda Czyżniewska
Wice Prezes - Marek Wawrzyniak
Członek Zarządu - Józef Radojewski
Członek Zarządu - Klaudia Minikowska
Członek Zarządu - Wojciech Olejniczak
Skarbnik - Zofia WichtowskaPoznań, 04.06.2014 r.

Zarząd Wielkopolskiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona informuje, że dużym staraniem wszystkich Członków Zarządu, od 1.06.2014 r. rozpocznie działalność przychodnia dla osób a chorobą Parkinsona.
W każdy czwartek w godz. od 11.30 do 14 w przychodni przyszpitalnej – neurologicznej przy Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego przy ul. Przybyszewskiego 49 w Poznaniu, przyjmować będzie pacjentów z chorobą Parkinsona dr Jolanta Florczak-Wyspiańska. Tym sposobem pacjenci z chorobą Parkinsona w Województwie Wielkopolskim mają zapewnioną opiekę i dostęp do leczenia odpowiedniego do ich stanu zdrowia. Choroba Parkinsona jest chorobą długotrwałą, zdiagnozowanie jej w odpowiednim czasie i wdrożenie właściwego leczenia na poszczególnych etapach, przez lekarzy specjalistów, gwarantuje lepszy komfort życia i przedłużenie samodzielności chorego. Pacjent musi mieć częsty dostęp do lekarza, który może ocenić skuteczność leczenia i modyfikować leki w zależności od stanu zdrowia.
Dr n. med. Jolanta Florczak-Wyspiańska jest specjalistą neurologiem, adiunktem w Klinice Neurologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie kieruje pracą na oddziale M IV. W praktyce lekarskiej specjalizuje się w leczeniu schorzeń układu nerwowego, szczególnie neurozwyrodnieniowych, w tym choroby Parkinsona. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych PTN.
Zachęcamy naszych Członków do zarejestrowania się w przychodni pod nr tel. 61 8691421, z zaznaczeniem, że chodzi o chorobę Parkinsona (przy pierwszej wizycie wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub neurologa).
Im większa będzie frekwencja, tym większa będzie szansa na to, że przychodnia będzie działała i będzie się rozwijała.
Zachęcamy także do zapisywania się do poradni leczenia bólu, poradni geriatrycznej, która mieści się przy ul. Bednarskiej 4 w Poznaniu (w pobliżu skrzyżowania ulic Przybyszewskiego i Szamarzewskiego). Wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego.

Z poważaniem

Zarząd Stowarzyszenia